Connect with us

Gospodarka

DRAMAT elfów po świętach. “Żeby przeżyć zostałem pomocnikiem Wróżki Zębuszki!”

Opublikowano

w dniu

Według raportu CBOS (Centrum Bajania Opinii Publicznej) aż co drugi pracownik sektora bożonarodzeniowego straci w styczniu zatrudnienie.

Winą za tę sytuację obarcza się biznesowe praktyki Świętego Mikołaja. Elfy zebrały się dziś na biegunie północnym, aby pod hasłem “Praca nie tylko od święta” protestować przeciwko takiemu obrotowi spraw.

“Poświęciłem mnóstwo czasu, żeby nauczyć się składać smartfony, bo dzieciaki nie chcą już innych zabawek. Nadgodziny, weekendy, wszystko na śmieciówce. W ramach podziękowania dostałem wymówienie. Oszukali nas! Banda złodziei!”

– mówił jeden z pikietujących.

Rozmawialiśmy też z wyraźnie poruszonym Płaczkiem:

“Renifery mogą liczyć na zatrudnienie przy przewozie turystów nad Morskim Okiem, Mikołajowa kręci własny biznes z Czerwonym Kapturkiem (agroturystyka, oprowadzanie wycieczek po lasach – przyp. red.), a my zostaliśmy na topniejącym lodzie! Łasuch chwilowo zatrudnił się przy rozbiórce chatki Baby Jagi, Czyścioch pracuje na czarno w firmie sprzątającej KopciuszeX, a kilku chłopaków dorabia sezonowo udając krasnoludki u Śnieżki. Ja z braku pieniędzy zostałem pomocnikiem Wróżki Zębuszki. Czuję się przeżuty przez prekariat. Żebyście wiedzieli co ona robi z tymi mleczakami…”

“Za darmo to mogę rozdawać zabawki a nie pieniądze. Niech te małe darmozjady w rajstopach nauczą się wreszcie o siebie dbać. Ja pracowałem całe święta!”

– tłumaczył Mikołaj.

“Bajek, które wypisują na mój temat Szybcioszek i Wesołek, komentować nie mam zamiaru. Może i święty nie jestem, ale zasady mam!”

– dodaje. Przypomnijmy, że chodzi o rzekome kontakty z Dziadkiem Mrozem, u którego znaleziono ostatnio spore ilości białego proszku.

Czy elfy mogą liczyć na zatrudnienie przed kolejnymi świętami? Jak same mówią – nie bardzo już w Mikołaja wierzą.

Gospodarka

Gwiazdy na bezrobociu??? “Podejmę się wszystkiego”. [ZOBACZ SZOKUJĄCE OGŁOSZENIA]

Opublikowano

w dniu

Przez

Czasy się zmieniają, a pracować trzeba. Jak zawodowo odnajdują się celebryci sprzed lat lub kogo poszukują na rynku pracy? Przejrzeliśmy branżowe portale, gdzie znaleźliśmy ciekawe anonse postaci znanych z historii i literatury!     (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

WRESZCIE! Na konferencji w Jałcie Wielka Trójka prezentuje NOWY PRODUKT: Polskę 2,5! [SKRÓT PREZENTACJI]  

Opublikowano

w dniu

Przez

Na tę konferencję czekali fani nowych technologii na całym świecie. Zapowiedzi innowacyjnego produktu Wielkiej Trójki mieliśmy już na konferencji w Teheranie. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

SZOK. “Żądamy Renesansu w prawie pracy!” Ci artyści buntują się przeciw mecenasom! [ZOBACZ MEMY]

Opublikowano

w dniu

Przez

Bankiety u Borgiów, orgie z modelkami, worki pełne florenów. Tak wyobrażamy sobie życie malarzy Odrodzenia. A jaka jest prawda? Tylko u nas: sztuka na różańcu mecenasów!     (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Popularne

Hosting facecje.pl zapewnia Angry Bytes