Connect with us

Gospodarka

SZOK. “Żądamy Renesansu w prawie pracy!” Ci artyści buntują się przeciw mecenasom! [ZOBACZ MEMY]

Opublikowano

w dniu

Bankiety u Borgiów, orgie z modelkami, worki pełne florenów. Tak wyobrażamy sobie życie malarzy Odrodzenia. A jaka jest prawda? Tylko u nas: sztuka na różańcu mecenasów!    

O współpracy z jednym klientów opowiedział nam Leonardo da Vinci, senior senior senior art director w agencji Chiaroscuro:

“Mam dosyć tych ciągłych poprawek! Ostatnio miałem drogę krzyżową z Francesco Giocondo – Uśmiechnij mi tę Lisę trochę bardziej, może trochę mniej, bardziej, mniej, a może coś pomiędzy… – i potem wychodzi na twarzy jakieś tajemnicze nie-wiadomo-co! A na koniec powiedział mi, że deadline przekroczony, więc nie zapłaci – i że będę miał do muzeum. To brak elementarnej kultury w mecenacie… ”

Do dyskusji w mediach dołączył Michał Anioł (agencja Muscles), komentując zlecenie Juliusza II:

“Najpierw pisze, że grobowiec ASAP, bo się słabo poczuł, potem jednak nie – freski będą potrzebne w kaplicy. Czym ja mam opłacić czynsz? Projektami papieskich nagrobków?”

Dorzućmy do sprawy tweet Donatella:

“Nie jesteśmy żółwiami, potrzebujemy dachu nad głową!”

Nic dziwnego, że artyści postanowili w końcu ostro zareagować. Jak wygląda ich radykalna wojna ze zleceniodawcami? Rafael Santi:

“Mamy związane ręce, niektórzy nawet dosłownie. Bez mecenasów umrzemy z głodu. Po naradzie pozwoliliśmy sobie na serię memów.”

Hit czy kit? Jak oceniacie Senior Papa Managera?

 

Gospodarka

Gwiazdy na bezrobociu??? “Podejmę się wszystkiego”. [ZOBACZ SZOKUJĄCE OGŁOSZENIA]

Opublikowano

w dniu

Przez

Czasy się zmieniają, a pracować trzeba. Jak zawodowo odnajdują się celebryci sprzed lat lub kogo poszukują na rynku pracy? Przejrzeliśmy branżowe portale, gdzie znaleźliśmy ciekawe anonse postaci znanych z historii i literatury!     (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

WRESZCIE! Na konferencji w Jałcie Wielka Trójka prezentuje NOWY PRODUKT: Polskę 2,5! [SKRÓT PREZENTACJI]  

Opublikowano

w dniu

Przez

Na tę konferencję czekali fani nowych technologii na całym świecie. Zapowiedzi innowacyjnego produktu Wielkiej Trójki mieliśmy już na konferencji w Teheranie. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

DRAMAT elfów po świętach. “Żeby przeżyć zostałem pomocnikiem Wróżki Zębuszki!”

Opublikowano

w dniu

Przez

Według raportu CBOS (Centrum Bajania Opinii Publicznej) aż co drugi pracownik sektora bożonarodzeniowego straci w styczniu zatrudnienie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Popularne

Hosting facecje.pl zapewnia Angry Bytes