Connect with us

Polityka

SZOK. Wyciek taśm z restauracji Wierzynka. O czym rozmawiali pijani celebryci??? [POTWORNE FRAGMENTY]

Opublikowano

w dniu

O krakowskiej restauracji “Wierzynek i przyjaciele” zrobiło się głośno w 1364 roku, kiedy gościła europejskich władców, zaproszonych przez Kazimierza Wielkiego. Od tego czasu królewskie głowy lubiły tam swobodnie pogawędzić przy kieliszku albo kilkudziesięciu o zwiększaniu dziesięcin i rozbiorach irytujących państw. Swobodnie? Nic z tego!

Okazuje się, że przyjaciele Wierzynka przez całe wieki nagrywali rozmowy celebrytów. A my jako pierwsi dotarliśmy do taśm. Co słychać między łykami okowity a zagryzaniem kapłonów? Będziecie nie tylko zmieszani, ale wręcz wstrząśnięci!

 

Władysław Jagiełło [w rozmowie z kronikarzem] – Stary, jakie dwa miecze? Na jakiego grzyba by mi mieli dawać dwa miecze? Jeden był, i to nie nagi tylko w pochwie. Weź ty na następne bitwy przychodź w normalnym stanie…

Mirosław Hermaszewski [o Panu Twardowskim] – To k***wa jakiś przekręt był… zero doświadczenia, nic nie wylatane, diabli wie skąd facet się wziął… coś potem podpisał i niby, że na Księżycu lądował… Poczekaj, zaraz wracam tylko polecę po piwo.

Tadeusz Kościuszko – Ja jestem spokojny, kulturalny człowiek. Ale ja mam kolegów, i jak mi się robi wjazd na kraj, to można zaliczyć kosę pod żebro.

Królowa Bona [krzyczy] Kelner! Co ty tam kręcisz? Nie chcę warzyw! Mam już dosyć warzyw! Zabrać to! Chcę mięso, słyszycie?!! MIĘSO!!!

Józef Wybicki [w rozmowie z Henrykiem Dąbrowskim] – Coś słodkiego bym jeszcze zjadł. Weź daj tego swojego mazurka jak ci nie podchodzi.

REKLAMA

Szczęsny Potocki [w rozmowie z Katarzyną II] – Wiesz, polskie państwo istnieje tylko teoretycznie…

Jan Matejko [niewyraźnie do siebie] – Dziadu… ja mam dowody jak malowane na ten dzwon Zygmunta. Zawsze lubił ciężką jazdę…

Izabela Czartoryska – No zbieram i zbieram te obrazki, te szpargały… [niezrozumiałe] … a nie wiem, może się to w pakiecie komuś opier***li za jakiś grubszy hajs hehehehe…

Niedźwiedź Wojtek [o możliwości powrotu do Polski po wojnie] – Ciężka decyzja, mówię, bardzo kusząca, bo to jednak idziesz w zupełnie inną orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, ku#$a, jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu. Tak naprawdę pytanie jest o motywację.

Maria Konopnicka – No jakby ci wszyscy z kijem w [niewyraźnie] wiedzieli jak się bawię, to by im ta Rota w gardle stanęła, hahahaha! Nie lej już kochana, bo mnie o ziemię rzuci i na mowę padnie..

Zygmunt III Waza – Jak jest wojna to wojsko ci ma zap#$@ać za wazę prosa, rozumiesz?

Jurand ze Spychowa – [niezrozumiałe]

UWAGA! Konkurs Z NAGRODAMI! Może Wam też udało się kogoś podsłuchać?

Wpisz w komentarzu swoją wersję cytatu pijanej postaci historycznej i wygraj 1 z 5 książek “Drunk history” z praktycznymi gadżetami w środku!*

  • Dane osobowe Uczestników Konkursu będą przetwarzane w celach przeprowadzenia Konkursu, rozpatrzenia reklamacji, wyłonienia i ogłoszenia zwycięzców i przyznania, wydania, odbioru i rozliczenia nagród.

Wpis powstał we współpracy z Comedy Central Polska. Stukamy się kieliszkami i wspólnie zapraszamy na kolejne odcinki drugiego sezonu Drunk History – pół litra historii, od poniedziałku o 22:00. Będzie o niektórych z bohaterów tego wpisu!

Kultura

Typowa starożytna Grecja [ZOBACZ MEMY!]

Opublikowano

w dniu

Przez

Kto wygrał ranking popularnych bogiń? Kto nawołuje do je@#$nia sofistów? Zobacz typową starożytną Grecję na memach!

 

ZOBACZ TEŻ!

Wojna filozofów! “Spray zamiast argumentów!” [ZDJĘCIA]

 

 

 

ZOBACZ TEŻ!

Typowe średniowiecze [ZOBACZ MEMY!]

 

 

A jakie są Wasze typy na typową starożytną Grecję? Napiszcie!

PODOBAŁY WAM SIĘ TE ŚMIESZNE MEMY [#oranyaleśmieszne]!? UDOSTĘPNIJCIE ZNAJOMYM!

Kontynuuj czytanie

Polityka

Co to był za bal! Plejada VIPów na obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Zabawa po polsku wymknęła się spod kontroli. “Niektórzy przesadzili!” [RELACJA]

Opublikowano

w dniu

Przez

Mija dokładnie 100 lat, od kiedy Polska odzyskała niepodległość. Czy taka okazja mogła się obejść bez epickiej, a nawet dramatycznej imprezy? Oczywiście, że nie. I myśmy na niej byli i miód i siwuchę pili. Działo się! A co szczegółowo? Zapraszamy na relację. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Polityka

Facecje Wyborcze – ZOBACZ HASŁA NASZYCH KANDYDATÓW!!!

Opublikowano

w dniu

Przez

Co cztery lata w naszym kraju ląduje Latający Cyrk Samorządowy. Niewydarzeni “politycy” wytaczają najbardziej przaśne armaty haseł i plakatów, z nadzieją na przebicie się do pierwszych rzędów. My, nie wiedząc, czy śmiać się czy płakać, wyobraziliśmy sobie, co by było, gdyby do naszych wyborów samorządowych mogli kandydować Wielcy Ludzie z historii kultury. Oto przegląd ich haseł wyborczych! (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Popularne

Hosting facecje.pl zapewnia Angry Bytes